Esnaflar için düşük faizli ihtiyaç kredisi

Halkbank esnaf kredisi HESAPLAMA 2020: Halkbank kobilere bir çok farklı konuda tam destek olmaya devam ediyor, bu bağlam da esnaflar için hazırlamış olduğu kredilerden bazıları aşağıda verilmiştir.Buna ilave olarak esnaf ve sanatkar odasının da desteğiyle kefalet kredileri bulunmaktadır.
Nasıl kredi alınacağı ve detayları için size en yakın halkbank şubesine müracaat etmeniz gerekiyor.
-İşletmeler için yeni mail alımı ve benzeri konular için 200.000 TL
-Araç alımı ve dükkan alımları için 500.000 TL yatırım kredisi
-Esnaf ve sanaatkarlar kefalet kredileri.
– Esnaf ve sanaatkarlar kefaleti aranmadan alınacak krediler.
-Sıfır faizli hibe kredileri
-Esnaf ve sanaatkarlar yatırım kredileri.

Esnaf Kredisi HESAPLAMA 2020: kredi hesaplaması alınacak kredinin tutarı veren bankanın faiz oranı ile değişkenlik göstermektedir.

Çeşitli bankalardan esnaflar olarak alacağınız krediler için sizlerden bir kaç tane evrak istenmektedir.
-Son iki yıllık gelir vergisi.
-Vergi levhanız.
-Son üç aylık faaliyet.
-Son bir yıl için mizan.

Bunlara ilave olarak kamu bankaları da ekstra bir kaç tane daha ilave evrak isteyebilirler, Ayrıca devlet bankları Esnaflar için odalarından alacağı kefalet kredileri için yine ekstra belge isterler.

İster kefalet kredisi, ister hibe kredi, isterse bankaların vermiş olduğu kredilerden hangisi seçerseniz seçin mutlaka alacağınız kredi artılarını ve eksilerini gözden geçirin.Bunu özellikle belirtiyoruz ki ilerde olası bir gelir kaybında mevcut kredi taksitlerinizi ödeyemez duruma gelirsiniz.
Kredi taksitlerini aksattığınız takdirde gerçekten ihtiyaç duyduğunuz bir zaman olduğunda bu sefer size kredi vermeyebilirler.

Kredi almak için finans durumunuzu aylık gelir ortalamasını ve gider ortalamasını hesaplayarak alabileceğiniz ve size tam yetecek krediye başvuru yapmanız sizin yararınıza olacaktır.Çünkü bazı durumlarda ihtiyacınızdan fazla tutarda bankalardan kredi kullandığınızda geri ödemeniz oldukça yüksek olacaktır.

Kısaca özetleyecek olursak örneğin ihtiyacınız 25.000 TL ise siz maksimum 30.000 TL için kredi başvurusu yapın.
Böylelikle hem toplam tutarda daha az ödeme yaparsınız hemde taksit sayınızda istediğiniz vadeleri belirlersiniz.

Bir diğer önemli konu ise; esnaf ve sanatkarlar odalarının vermiş olduğu kefalet kredileri, bunu da kısaca açıklamak gerekirse.
Kefalet kredileri banka destek esnaf ve sanatkarlar odaları tarafından firmalara destek kapsamında çok çeşitli konular için verilen hibe veya düşük faizli kredilerdir.
Bu kefalet kredilerinden yararlanmak için faaliyet gösterdiğiniz iş kolundaki esnaf ve sanatkarlar odasına üye olmak, vergi mükellefi olmak ve vergi borcu olmaması şartları aranıyor.Vergi borcunuzu yapılandırarak ta borcu yoktur yazısı alabilirsiniz.Vergi borcunuzu yapılandırmak için muhasebecinizden yardım alabilir veya direk bağlı olduğunuz vergi dairesine giderek bu işlemi çok kısa sürede yapabilirsiniz.
Varsa vergi borcunuz bunu yapılandırıp vergi borcu yazısı aldıktan sonra istediğiniz kefalet kredisi için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın